SZYBKI KONTAKT

Centrum Zdrowia MEDYCYNA

ul. Komisji Edukacji Narodowej 50/U4
15-687 Białystok

Rejestracja przychodni:
tel. 85/ 662-91-99, 85/ 664-19-02
tel.kom. 600 744 005, 606 859 659
tel.kom. 600 003 262
fax. 85/ 662-91-95

ul. Mickiewicza 39/U7
15-687 Białystok

Rejestracja przychodni:

tel. 85/ 679-51-99
tel.kom. 669 102 080

ul. Tysiąclecia P.P. 10
15-111 Białystok

Rejestracja przychodni:

tel85/ 831-15-88
tel.kom. 604 200 481

 

 

 

PARTNERZY

Z OSTATNIEJ CHWILI

DLA PODRÓŻUJĄCYCH

baner szczepienia

POZOSTAŁE

NASZA GALERIA

REHABILITACJA PARTNERSKA

OPINIE O LEKARZACH

stomatologia_baner.jpg

 
ODMŁADZANIE SKÓRY I WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Starzenie się jest naturalnym procesem, jest prawem natury, ale przy dzisiejszym rozwoju medycyny estetycznej można starzeć się młodo i pięknie. Medycyna oferuje nam liczne metody usuwania bądź zatrzymywania oznak starzenia się. Gładka i jędrna skóra to atrybut każdego człowieka i należy go pielęgnować.

Jednym z najbardziej efektywnych i bezinwazyjnych sposobów zatrzymania młodego wyglądu są zabiegi korekcji zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym.

W ostatnich latach stabilizowany kwas hialuronowy stał się głównym materiałem implantów stosowanych do korekcji zmarszczek. Jest on fizjologicznym składnikiem naszych tkanek odpowiedzialnym za utrzymanie odpowiedniej wilgotności skóry i wraz z upływem czasu jest stopniowo wchłaniany. W procesie starzenia się zauważamy przede wszystkim znaczną utratę wody, a co za tym idzie tworzenie się bruzd, zmarszczek, zwiotczenie.

Zabiegi w Centrum Zdrowia w Białymstoku wykonują wyłącznie doświadczeni lekarze !

 

Zabieg ostrzykiwania zmarszczek kwasem hialuronowym polecany osobom z cerą dojrzałą, ze zmarszczkami i głębszymi bruzdami na skórze twarzy. Najlepszy rezultat osiąga się w przypadku zmarszczek na policzkach, wokół ust, na czole i wokół oczu, a także przy nadmiernie zaznaczonych bruzdach nosowo-wargowych. Uzyskuje się wypełnienie zmarszczek i bruzd. Wypełniacze z kwasem hialuronowym są uznane za najbezpieczniejsze preparaty tego typu na świecie. Poza działaniem wypełniającym dają efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatów (6-8 miesięcy) a na ogół jest lepiej niż przed zabiegiem.

Bezpośrednio po zabiegu, przez parę godzin okolica ostrzykiwana może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Zabieg jest jednorazowy, wymaga powtórzeń dla podtrzymania efektu, co 5-9 miesięcy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Rodzaje wypełniaczy przeznaczone są do różnych okolic twarzy i różnych rodzajów zmarszczek. Stosujemy najbezpieczniejsze i najnowocześniejsze preparaty do wypełnień używane w dermatologii estetycznej (Perlone, Restylane, Surgidem). Preparaty różnią się od siebie jedynie rozmiarem cząsteczek żelu. Każdy z nich wstrzykuje się na inną głębokość w skórę w celu uzyskania właściwej korekcji. Perlane stosowany jest do modelowania konturów twarzy, np. policzków i podbródka, korekcji głębokich fałdów oraz do powiększania objętości warg. Restylane stosowany jest do niwelowania głębszych zmarszczek i uwydatniania ust. Restylane fine lines stosowany jest do wygładzania zmarszczek np. wokół oczu i ust, na czole lub zmarszczek śmiechowych.

SURGIDERM - zabieg tym preparatem, stosowany jest do wypełniania zmarszczek głównie w fałdach nosowo-policzkowych, zmarszczek "palacza", śmiechu czy marionetki. Polega na śródskórnym podaniu kwasu hialuronowego, posiadającym zdolność do utrzymywania wody. Efekty utrzymują się wiele miesięcy, przy formach XP nawet do 18 m-cy.

Zabieg kwasem hialuronowym pozwala także na modelowanie twarzy np. policzków, brody ( tzw. modeling owalu twarzy ).

Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu (tzn. po ok.12 miesiącach) widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez trwałe i aktywne nawodnienie naskórka, poprawę elastyczności i napięcia. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią i stymuluje jak długo trwały zabieg kosmetyczny. Efekt wypełnienia widoczny jest od razu po zabiegu. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Zmarszczki, będące objawem najczęściej kojarzonym z procesem starzenia się, nie są jedynym elementem powodującym, że nasza twarz nie wygląda już tak młodo. Z czasem zmienia się objętość twarzy. Tłuszcz znajdujący się w jej obrębie zsuwa się ku dołowi powodując obwisanie skóry i zmieniając doskonały owal młodej twarzy. Ponadto, zależnie od fizjologii, ten tłuszcz może także z wiekiem, lub pod wpływem diety zanikać, skronie i kości policzkowe zapadają się. Twarz "twardnieje" a miękkie zaokrąglenie policzków - symbol młodości - zanika. Ponieważ pojedyncza sesja zastrzyków wypełniających zmarszczki lub pojedynczy zabieg faceliftingu nie jest nigdy w stanie przywrócić objętości twarzy, firma CORNEAL opracowała nowy, wstrzykiwalny implant wolumetryczny - Voluma.

Voluma jest implantem na bazie kwasu hialuronowego - substancji najchętniej stosowanej w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek. Stosowany od ponad 10 lat w okulistyce, reumatologii, chirurgii szczękowej i medycynie estetycznej, kwas hialuronowy jest związkiem dobrze znanym i coraz częściej wykorzystywanym w produktach kosmetycznych, takich jak kapsułki nawilżające skórę, kremy nawilżające oraz maseczki, a także w niektórych opatrunkach przyspieszających gojenie ran.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i stanowi jeden z jej zasadniczych składników.

Po wielu latach badań Laboratoire CORNEAL opracowało rewolucyjną technologię "trójwymiarowej matrycy kwasu hialuronowego", optymalizując unikalne cechy kwasu hialuronowego:

objętość – nawodnienie - trwałość

Voluma jest pierwszym wstrzykiwanym implantem wolumetrycznym, oferującym zalety produktu w pełni ulegającego wchłonięciu (terapia odwracalna, naturalna korekcja i bezpieczeństwo leczenia) w okresie od 12 do 18 miesięcy. Zastrzyki Voluma można uzupełniać zastrzykami z gamy SURGIDERM mającymi na celu wypełnienie zmarszczek, oraz SURGILIFT Plus (mezolifting) mającymi na celu poprawienie zawartości wilgoci w skórze oraz zwiększenia napięcia skóry.

W ciągu kilku minut, dzięki jednemu zastrzykowi Voluma zapadnięte skronie zostaną wypełnione, objętość kości policzkowych i policzków przywrócona, podbródek wypełniony, zapewniając naturalnie wyglądający rezultat nawet do 18 miesięcy.

Botoks to specjalny preparat (neurotoksyna) wytwarzany przez bakterię potocznie nazywaną pałeczką jadu kiełbasianego. Leczenie nim jest prostą, nie chirurgiczną metodą, pozwalającą wygładzać głębokie bruzdy pomiędzy brwiami.

Toksyna botulinowa wprowadzana jest za pomocą strzykawki w określony mięsień odpowiedzialny za mimikę części twarzy. Preparat blokuje odbieranie przez owe mięśnie impulsów nerwowych, co powoduje ich rozluźnienie. W efekcie następuje wygładzenie zmarszczek. Botoks może być wstrzykiwany również pod skórę w okolicy oczodołów, na czole oraz między brwiami. Neurotoksyna wygładza też bruzdy na szyi i zapobiega opadaniu skóry w kącikach ust. Jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które nadmiernie się pocą. Jego wstrzyknięcie powoduje zablokowanie impulsów nerwowych wędrujących do gruczołów potowych w wyniku czego następuje ograniczenie w wydzielaniu potu.

Preparaty toksyny botulinowej używane w medycynie są produkowane laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii oczyszczane i pakowane próżniowo w ściśle określonych dawkach.

Używamy 2 preparatów toksyny botulinowej typ A:

  • Botox - firmy Allergan
  • Dysport - firmy Beafour Ibsen International

Wstrzykiwanie preparatu trwa zaledwie 10-15 minut. Odbywa się to przy pomocy bardzo cienkiej igiełki, która w zależności od ciała pacjenta może spowodować powstanie małego siniaka, znikającego już po kilku dniach. Sam zastrzyk nie jest bolesny, a pacjent oprócz ukłucia odczuwa lekkie mrowienie i drętwienie określonych mięśni. Przed zabiegiem miejsca nakłuć znieczulane są specjalną maścią lub ewentualnie okładem z lodu. Aby zlikwidować zmarszczki należy w odpowiednie mięśnie zrobić przynajmniej trzy zastrzyki. Każdy z nich powinien zawierać po kilka kropli rozcieńczonego preparatu. Jest on zupełnie bezpieczny dla organizmu człowieka, a w rękach doświadczonego lekarze całkowicie eliminuje ryzyko jakichkolwiek powikłań. Leczenie nadpotliwości jest dużo bardziej bolesne, ale dzięki specjalnej maści ból ten można znacznie osłabić.

Po zabiegu zaleca się nie schylać ani nie masować ostrzykiwanych miejsc przez ok. 4 godziny. Efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach, kiedy to następuje wygładzenie zmarszczek, a już po tygodniu pacjent może się cieszyć z pełnego efektu leczenia. Rezultat estetyczny zabiegu utrzymuje się przez ok. 6 - 8 miesięcy, zależy to od indywidualnych cech organizmu.

Zastosowanie toksyny botulinowej w usuwaniu zmarszczek:

  • między brwiami (tzw. lwie zmarszczki, okolicy gładzizny czoła)
  • poprzecznych czoła
  • wokół oczu (tzw. kurze łapki)

 

INFORMACJE